A ja jestem przeciwna takim-samościom wszędobylskim
Ja też
I dlatego przez parę lat noga żadnej pelargoni nie miała prawa wstępu na mój balkon.
Ale 2 lata temu odkryłam gatunek Randy (patrz zdjęcie Tellerki ), potem odkryłam Pana z Angielskimi...
A w tym roku przeprosiłam się z kaskadową


  Długo miałam balkon z wystawą południowo-zachodnią.Miałam swoje ulubione kwiaty, które sadziłam każdego sezonu: to SURFINIE i PELARGONIE KASKADOWE.
W ubiegłym roku zmieniłam miejsce zamieszkania i pojawił się "balkonowy" problem...bo...niby wystawa podobna, ale niestety - wietrzna.Odkryłam to dopiero w trakcie sezonu letniego.Sprawdziła się tylko SANVITALIA (na zdjęciu poniżej).
Pomyślałam, że w tym sezonie połączyłabym savitalię z zieloną rośliną, która ładnie rosłaby na takiej wystawie.Możecie mi pomóc?

http://img26.imageshack.us/img26/410...0720090619.jpg


Pelargonie wcale mi nie rosły, łamał je wiatr.Chociaż wcale nie były kaskadowe.

http://img189.imageshack.us/img189/8...0220090630.jpg

Dot.: pelargonie w Austrii
  Są zwykłe pelargonie kaskadowe albo z grupy PELTATUM posadzone, nie jak w książkach piszą co 20-30cm, tylko jedna sadzonka koło drugiej - jak najgęściej (mi wchodzi 10 na metrową doniczkę), na dużej ilości osmocota, regularnie podlewane. W tym roku niestety mało słońca jest i tak nie rosną ale w zeszłym miałam austryjackie :D

To i ja spróbuję
Mam nadzieję, że dotyczy to również pelargonii kaskadowych, bo chętnie bym je przechowała , i przynajmniej święta i nowy rok nie będą "zagracone" w domu

Nasz jest troszkę wyżej i bez balustrady się nie obędzie,,, ale za to będę miała gdzie moje ulubione pelargonie kaskadowe wieszać!!!

Mam coś co podobnie kwitnie i zwisa taką begonię (ale nie wiem jak to rozmnażać), tylko po ostatnich nawałnicach nie wygląda zbyt ciekawie ale może uda mi się zrobić jej zdjęcie, a pelargonie mam kaskadowe czerwone jeśli byś była chętna.

pelargonie w donice wsadzone, zadanie wykonane:) teraz pozostaje mi tylko czekać, aż moje piękne kaskadowe okazy będzie można podziwiać:)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  pelargonie kaskadowe
Króliczy świat